گام اول: هدف یابی (بررسی سوره رعد آیات 24-19)

جَنَّاتُ عَدْنٍ یَدْخُلُونَها وَ مَنْ صَلَحَ مِنْ آبائِهِمْ وَ أَزْواجِهِمْ وَ ذُرِّیَّاتِهِمْ وَ الْمَلائِکَةُ یَدْخُلُونَ عَلَیْهِمْ مِنْ کُلِّ بابٍ23 سَلامٌ عَلَیْکُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَى الدَّارِ 24

بهشتهای جاودانی که خودشان، هر که از پدران و همسران و فرزندانشان شایسته بوده داخل آن شوند ، و فرشتگان از هر دری بر آنها وارد می‏شوند (23). درود بر شما برای آن صبری که کردید ، چه نیک است عاقبت آن سرای (24).

فردی که آگاهانه و از روی خرد و اندیشه به قول و پیمان فردی و اجتماعی وفادار بوده، با جامعه پیرامون پیوسته ، مقام والای مربی خودشو رو درک نموده، شکیبایی در کار به خرج داده، و در کنار نمازگذاری از داراییش بخشیده و هر زمان عاطفه ای ازش رنجیده با خوش رفتاری ازش دلگیری کرده، پاداشی نیکو و جاودانی بهش بشارت داده شده! و چه نیکو جایزه ای که پاداش دهنده خودش از عطای اون دلشاد و خرسنده و به خردمند کامیابی که به این سرای نیک وارد می شه درود می فرسته.

صبر کن حافظ به سختی روز و شب

                        عاقبت روزی بیابی کام را

/ 5 نظر / 15 بازدید
دقیقه های تکیده

از چیزی امیدی می سازیم برای فردا و کـِـش می آید همه ی وجودمان در جاذبه ی فوق العاده اش ! سفری ، دیداری ، تغییری ُ چیزی از این دست .... چیزی که متعهدمان کند ادامه بدهیم ! از : حسین پناهی

عسل مسل

صبر کرده ام تو خود بهتر می دانی اما گاهی می اندیشم اگر به ته رسیدیم و این صبر و امید ... نمی گویم بی نتیجه بود می گویم به امید روزهای بهتر عمر و لحظه ها را با همه ی سختی اش گذراندیم اما نرسیدیم به آن آرامش آن وقت چه؟

دوباره آفتاب

چه کنم نمی دانم من کوچکم یا وعده بهشت مرا؟!

دقیقه های تکیده

[گل] روز نو مبارک

دقیقه های تکیده

عیدتان مبارک برادر حمیدم[گل]